خانه > عمومی > نازدار جزیری (Nazdar Cizîrî) خواننده زن کرد (کرمانج)

نازدار جزیری (Nazdar Cizîrî) خواننده زن کرد (کرمانج)

نازدار جزیری (Nazdar Cizîrî) خواننده زن کرد (کرمانج)نازدار جزیری (Nazdar Cizîrî) خواننده زن کرد (کرمانج)

آلبوم های نازدار را از اینجا دانلود کنید

دانلود آلبوم دلێ من Dilê Min نازدار (Nazdar) خواننده کرمانج

دانلود/ آلبوم Lilyo از نازدار Nazdar خواننده کرمانج

نازدار یکی از خواننده های کرد  شمال کوردستان( کوردستان ترکیه) است و در سال 1987 در شهر جزیره ی بوتان در خانواده ای هنردوست بدنیا آمده است. سال 1993 زادگاه خود را به همره خانوده اش رها و به اروپا روی آورده اند. نازدار می گوید:”وقتی که زادگاه خود را ترک کردم من فقط شش سال سن داشتم و الان درکشور آلمان سکونت دارم”.

 نازادردر حال حاضر دارای شش کلیپ و دو آلبوم به نامهای( هەی دنیایێ) و ( دلی من) که پخش شده اند، است. در خصوص آخرین کار خود میگوید:”کلیپ(ملیوان) آخرین کار جدید من است . این دختر هنرمند براین باوراست که وضعیت هنری در چهاربخش کوردستان، روز به روز در حال پیشرفت است و… 

نازادردر حال حاضر دارای شش کلیپ و دو آلبوم به نامهای“هی دنیایی”( هەی دنیایێ) و “دل من”( دلی من) که پخش شده اند، است. در خصوص آخرین کار خود می گوید:”کلیپ(ملیوان) آخرین کار جدید من است که در شهر استانبول تصویربرداری شد و در آنجا از من تشکر بسیاری شد”. نازدار از این بحث می نماید:” که کلیپ درست کردن برای شناساندن هنرمند بسیار مهم است، ولی بدین شرط آهنگی که به کلیپ تبدیل می شود، آهنگی خوب باشد و سناریو و تولید آن با آهنگ میکس ومناسب باشد:”. این دختر هنرمند براین باوراست که وضعیت هنری در چهاربخش کوردستان، روز به روز در حال پیشرفت است و همراه با آن نیز بالاخره نواقصی وجود دارد که هر ملتی در تمامی ابعاد خالی از این معایب نیست.

نازدار (Nazdar) خواننده کرمانج ترکیه

هنرمند نازدار در محصول جدید هنری خود، یکی از آهنگهایش را به نام”داستان” به زبان ترکی خوانده است و در این خصوص می گوید:” این آهنگ درباره ی داستان قدیمی کوردی بحث می نماید که آنهم مم و زین است. در این سالهای اخیر چندین بار بر سر مزار مم و زین رفته ام و برای من اهمیت فراوانی دارند، زیرا من در آنجا بدنیا آمده ام”. در مورد خواندن آهنگ به زبان کوردی نازدار می گوید:” برای این خواستم به زبان ترکی آهنگی بخوانم، می خواستم همچون نمونه ای آنرا ارایه دهم تا ترکان بداند کورد دارای تاریخی مختص به خود است”. در خصوص روزنامه ها و مجلات کوردی، نازدار از آنها شاکی است و می گوید اغلب اوقات این اصحاب جراید، به صورتی کاملاً ناصحیح اخبار و حرفهایی را در مورد هنرمندان منتشر می نمایند که هیچ گونه واقعیتی ندارد. برای همین نازدار می گوید:” مدتی است، نخواسته ام با هیچ مجله یا روزنامه ای کوردی دیدار و گفتگویی داشته باشم و بسیاری از روزنامه ها و مجلات با من تماس گرفتند و من آنان را نپذیرفتم و اگر جراید و اصحاب جراید کوردی بدین شیوه که هست، باشند؛ بهتر است از آنها دور باشیم”. نازدار در ادامه می گوید:” همه ی روزنامه های و مجلات و سایتها حق دارند که هرگونه آگاهی را بدست بیاورند و اخبار بیشتری را نشر دهند تا خواننده ی بیشتری داشته باشند، اما برای این که خوانده بیشتری جذب نمایند، نباید خبرهای نادرست را انتشار دهند”. نازدار لباس کوردی را بسیار دوست دارد و در اکثر مراسمات و مناسبتها و حتی کلیپ های خود به لباس کوردی ظاهر می شود، ولی نمی داند لباس کوردی دارای چندین مدل است و تعدا آنها چقدر است!؟. آن گونه که خودش می گوید:”تا الان نمیدانم تعداد و مدل لباسهای کوردی چقدر است؟ ولی میدانم که لباس کوردی مدلهای مختلفی دارد و من آنها را شمارش نکرده ام”. نازدار دارای صورتی جذاب  است، ولی او به میکیاژ و آرایش و جراحی پلاستیک اعتقادی ندارد و او این گونه فکر می کند که زنان خودبخود زیبا هستند و می گوید:” زن دارای طبیعتی قشنگ است و میکیاژ یکی از عواملی است که این زیبایی طبیعی را بیشتر نمایان کند. میکیاژ چیز تازه ای نیست، چون که زنان سرمه دان و لوازم آرایش را قبلاً داشته اند و من به شخصه میکیاژ را آنقدر مهم نمی بینم. ولی اگر زنانی بخواهند آرایش بنمایند به نظر من بهتر است که به روشی کم خود را آرایش کنند. به نظر نازدار آن بانوانی که دارای آرامش هستند و دارای توانایی هایی هستند و باهوش می باشند، می توانند همراه با خانواده و بچه های خود جای مناسبی را نزد آنان داشته باشند، آنها زیباتریین بانوان می باشند. در مورد جوانب خصوص زندگی خود، که بسیاری از افراد این گونه فهمیده اند که او ازدواج کرده است، او این حرفها را شایعه می داند و تمامی این قبیل حرفها را رد می نماید و می گوید:”تا الان ازدواج ننموده و بدان نیز فکرنکرده است واگر ازدواج نمایم و زندگی زناشویی بنمایم؛آن هم به قمست و نصیبم بر میگردد”. گل نازدار هدیه ای برای مادرش است و بدین گونه می گوید:“اگر گلی داشته باشم آنرا به مادرم تقدیم می نمایم، چون که مادرم عزیزترین کس برای من است”….

نازدار (Nazdar) خواننده کرمانج ترکیه

 دانلود آلبوم های Dilê min و Hêy dunyayê از نازدار

Download Dilê Min & Hêy dunyayê album (Nazdar – Kurmanj)

Download Dilê Min & Hêy dunyayê album (Nazdar – Kurmanj)

Çoxkê hingo

Cîzirê

Dîlê mîn

Ey felek felek

Guhar heyderi

Lêlê

Melulvan

Merence

Narinci

Narinkê

Nazdarê

Sewdaliya

Download Dilê Min & Hêy dunyayê album (Nazdar – Kurmanj)

 

Çî çav lîser tene

Cûm Cîzirê

Dil nîkare

Evindar

Hewar ev sale

Hey dînyayê

Hey nabê

Leyla ta

Nazdar

Rojhîlat

$ayi û $êxani

Welatê me rîzgar bibe

نازدار خواننده زن کرد کرمانج .... Nazdar kurd kurmanj ... Nazdar kurd kurmanc

Sala 1993 bi malbata xwe re derket dervî Welat û niha li Elmanya dijî. Di 6 saliya xwede (sala 1993) jibo cara yekê bi stranên xwe beşdarî Mihrîcana Govend û Muzîkê bû. Di lêyistikên şano de ji cih girtîye.

Bavê Nazdar: Dengbêj Hasan Baykara (Weliyê Botî) bi salaye li ser çanda Herêma Botan lêkolînê dike, Ew bi xwe xwedanê dinina gelêk Herêma Botan lêkolînê dikê, Ew bi xwe xwedanê danîna gelêk Helbest û Awazaye Yên ku ji aliyê Nazdar û Hunermenên dinjî têne xwendeîn.

Nazdar perwerda xwe ya li ser deng (Shan), li sala 2002 de ditîye. Ji picukatiya xwe ve Nazdar hijêkirîyek û guhdarvanek stanên Gelêrîye. Di Aheng, Shahî û Bername xwede wan bi kartînê.

Nazdar Dibistan û Karê xwe yê Hunerî bi hevre didêmesandin û di dawîy xwendîna xwede 3 salan li ser perwerda Zarokan li Almanya xwêndiye. Ji xwêndîna xwe berdewam dikê.

Download Dilê Min & Hêy dunyayê album (Nazdar – Kurmanj)

  • دیمانەیەک لەگەڵ نازدار

www.lezan.net

نازدار خواننده زن کرد کرمانج .... Nazdar kurd kurmanj ... Nazdar kurd kurmanc

شۆخان: نازدار چ به‌و که‌سانه‌ ده‌ڵێی که‌ شه‌یدای ده‌نگی نازدارن له‌ ڕێگای لێزان نێته‌وه؟

نازدار: له‌ سه‌ره‌تادا زۆر سوپاسی ماڵپه‌ره‌که‌تان ده‌که‌م شۆخان خان، به‌ڕاستی زۆر ماندو ده‌بن له‌گه‌ڵ هونه‌رمه‌ندان پێم

خۆشه‌ به‌و که‌سانه‌ی که‌ گوێبیستی هه‌ستی ده‌نگی منن پێیان بڵێم که‌ هه‌میشه‌ کاری جوانتر ده‌که‌م به‌ گوێره‌ی توانای خۆم

 شۆخان: به‌ دوو وته‌ نازدار بناسێنه‌، نازدار کێیه‌؟

نازدار: به‌ڕاستی ئاسان نییه‌ خۆم به‌ دوو وته‌ بناسێنم، به‌ڵام به‌ کورتی ده‌توانم بڵیم: نازدار کچێکی ئاساییه‌ و یه‌کێکه‌ له

‌ ئاره‌زومه‌ندان و خۆشه‌ویستانی دونیای موسیکی کوردی.

 شۆخان: که‌ی و چۆن بو که‌ کاری هونه‌ریت ده‌ستپێکرد؟

نازدار: من له‌ ساڵی 1993 له‌ ئه‌ڵمانیا ده‌ستم به‌ کاری هونه‌ری خۆم کرد. له‌ سه‌ره‌تادا من له ڕێگای شانۆ و کاری فۆلکلۆریه‌وه‌ توانیم جێگام بکه‌مه‌وه‌. له‌ ته‌مه‌نی شه‌ش ساڵییه‌وه‌ من بۆ جاری یه‌که‌م به‌شداریم کرد له‌ فه‌ستیڤاڵی موسیک و گۆڤه‌ندی کوردی.

 شۆخان: کاتێک که‌ مرۆڤ گوێبیستی به‌رهه‌مه‌کانی تۆ بکات، هه‌م گۆرانی فۆلکلۆر و هه‌م گۆرانی مۆدێرن گوێبیست ده‌بیت. ئه‌گه‌ر تۆ بێچاره‌ کرای که‌ له‌نێوان ستایلی مۆدێرن و به‌رهه‌می فۆلکلۆر هه‌لبژێری، نازدار کامه‌ ستایل هه‌ڵده‌بژێریت و بۆچی؟

نازدار: له‌و سه‌رده‌مه‌ی که‌ ئێمه‌ تێیدا ده‌ژین هه‌ردوو جۆری ستایلی گۆرانی وتن داخوازده‌کرێن. به‌ڵام ئه‌گه‌ر من ناچار بم که‌ له‌ نێوانیان هه‌ڵبژێرم، ئه‌وه‌ ستایلی گه‌له‌ری هه‌ڵده‌بژێرم، چونکه‌ ستایلی گه‌له‌ری بنگه‌هی چاند و هونه‌ری ئێمه‌یه‌. چونکه‌ مێژووی ئێمه‌ له‌سه‌ر گۆرانی گه‌له‌ریه‌وه‌ په‌یدا ده‌بێت و پارچه‌یه‌که‌ له‌ زانستی گه‌ل.

 شۆخان: تا ئێستا چه‌ند گۆرانیت دروستکردوه‌؟ و کامه‌ گۆرانی خۆشترینیانه‌ له‌لای نازداره‌وه‌؟

نازدار: من تا ئێستا چه‌ند مێلۆدی گۆرانیه‌کانی خۆم دروست کردوه‌ که‌ له‌ ئه‌لبومی دوایم دا جێگایان گرتووه‌. په‌یڤی گۆرانی

ه‌کان له‌لای باوکمه‌وه‌ (وه‌لیێ بۆتانی) دانراون. ئێستاش کار له‌ دروستکردنی هۆنراوه‌ دا هه‌یه‌. له‌ داهاتو پێشکه‌شی جه‌وامه‌وه‌ر و خه‌ڵکی کوردستان ده‌که‌م.

 شۆخان: ئه‌گه‌ر بڵێین له‌ باره‌ی ئاکادیمیکه‌وه‌ له‌سه‌ر موسیک خوێندوته‌؟ له‌سه‌ر چ خوێندوته‌؟

نازدار: من په‌روه‌رده‌م له‌سه‌ر موسیک له‌سه‌ر ده‌نگی سان وه‌رگرتووه‌.

 شۆخان: تۆ کێ وه‌ک پێشه‌نگی خۆت ده‌بینی؟

نازدار: هونه‌رمه‌ندێن نه‌مر وه‌ک محمد عارف جزیری، حسن جزراوی، مریه‌م خان، سعید ئاغا جزراوی، تحس

ین طها و محمد شێخۆ. ئه‌م هونه‌رمه‌نده‌ ڕه‌سه‌نانه‌ کانیاوی هونه‌ری کوردین و کاریگه‌ری گه‌وره‌یان له‌سه‌ر من کردوه‌.

 شۆخان: ئایا کاتێک که‌ نازدار گوێ له‌ گۆرانی ده‌گرێت، گۆرانی کامه‌ هونه‌رمه‌ندن؟

نازدار: من گویگری گۆرانی گه‌له‌ری و گۆرانی کۆنم به‌ زۆری، هه‌روه‌کو له‌ پرسیاره‌کانی ڕابردودا باسم کرد. به‌ڵام من هه‌روه‌ها گویگری گۆرانی نێونه‌ته‌ویش گوێ ده‌گرم و هه‌ر ستایلێک بێت و خۆش بێت به‌لامه‌وه‌ گوێبیستی ده‌بم.

 شۆخان: نازدار دوا پڕۆژه‌ی چییه؟

نازدار: ئه‌وه‌ی ڕاست بێت شۆخان خان، من ئێستا ئاماده‌یی بۆ چه‌ند ئاهه‌نگ و کۆنسێرت ده‌که‌م به‌بۆنه‌ی هاتنی سه‌ری ساڵی نوێیه‌وه‌ و به‌ته‌مای کاری نوێم به‌ڵام خوێندنم هه‌یه‌ ئێستا، له‌به‌ر ئه‌وه‌ی به‌ڵکو به‌رهه‌می نوێم هه‌ندێک دوا بکه‌ویت تا ته‌واوکردنی خویندنم

شۆخان: له‌ کۆتایدا ئێمه‌ش به‌ناوی ماڵپه‌ڕی لێزان نێت ه‌وه‌ زۆر سوپاسی به‌ڕێزت ده‌که‌ین بۆ ته‌رخانکردنی هه‌ندێک له‌ کاتت بۆ وه‌ڵامدانه‌وه‌ی پرسیاره‌کان و هیوای سه‌رکه‌وتنت بۆ ده‌خوازین له‌ کۆنسێرت و به‌رهه‌می نوێت دا.

نازدار: زۆر سوپاس بۆ ئێه‌وه‌ش و بۆ ماندوبونتان، و به‌م زوانه‌ له‌ به‌رنامه‌ی لێزانی هونه‌ریش چاوه‌روان بن.

Download Dilê Min & Hêy dunyayê album (Nazdar – Kurmanj)

برای دانلود آهنگها روی آنها کلیک راست کرده و سپس گزینه save target as را انتخاب نمایید:

Dile Min 2010

آهنگهای قبلی

Be Mirade

Cam cizire

Coxke Hingo

Ci Cav iser tene

Dastan

Dil Nikare

Dile Min

Evindar

Ey Felek Felek

Hewar ev sale

Guhar Heyderi

Hey Dunyaye

Melulvan

Hey Nabe

Merence

 

Leyleta

Narinke

 

Nazdar

Navrinci

 

Rojhilat

Sewdaliye

 

Sayi u sexani

 

Walate me rizgar bibe

Nazdar – Merencê +LYRICS

Nazdar 2011 Ev Ne Dewata 2011 ,NEW VideoClip2011

  1. بهزاد
    ۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۲۳:۳۱ | #1

    سلام…ببخشید یه سوال داشتم…هیچ راهی نیس من بتونم چند کلمه با این خواننده چت کنم یا پستی کامنتی چیزی بذارم که بخونتش؟؟فیس بوکی اینستاگرامی صفحه ای چیزی نداره که بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی؟؟
    ممنون میشم کسی جواب بده

برگه نظرات
1 2 3 8372