خانه > عمومی > پُز پژوهشگری و تحقیق با کپی کردن مطالب دیگران

پُز پژوهشگری و تحقیق با کپی کردن مطالب دیگران

کپی کردن مقالات، نوشته ها و پژوهش ها عکس و تصویر و غیره بدون ذکر نام نویسنده و جمع آوری کننده ی آن با این که متاسفانه به امری مرسوم تبدیل شده است، لیکن همچنان کاری زشت و قبیح است.

بارها در این چند سال فعالیت این سایت دیده شده است مقالات، نوشته و پژوهش و ترجمه های منتشر شده در این سایت، چه آنهایی که توسط مدیر سایت نوشته و گردآوری شده اند و چه مطالب مربوط به همکاران نویسنده و پژوهشگر، توسط افراد مختلف و در سایت ها، نشریات، روزنامه  و غیره و با نام افراد دیگر منتشر شده اند!

در چند مورد عین نوشته های سایت و با نام افراد مختلف در روزنامه ها چاپ شده اند.

در سایت ها همین طور؛ در گروه ها و کانال های تلگرام به وفور دیده شده است که پژوهش های موجود در این سایت بدون ذکر نام نویسنده و بی شرمانه تر از آن به نام کسی دیگر منتشر شده است.
در یک مورد نزدیک به ده نوشته ی در کنار چند مطلب دیگر در قالب یک کتاب آماده ی چاپ در یک مرکز پژوهشی و با نام فردی ناشناس آماده ی چاپ بود که به طور اتفاقی به عنوان نمونه کار به من نشان داده شد، و وقتی آدرس تمام نوشته هایم را دادم، آن کار ادامه نیافت.

در مواردی پژوهش هایی از افرادی دیگر با برخی حیله ها و تغییر نام جهت انتشار فرستاده شده و اصرار بر انتشار آن!

و…

دوستان محترم؛ لطفا بس کنید این کپی برداری هایتان را!

خودتان هم زحمت بکشید، چهار تا کتاب را باز کنید و بخوانید،

شما هم زحمت نوشتن را بکشید. شما هم دو خط بنویسید.

مطالب را کپی نکنید! و اسم مبارکتان را زیر مقالات دیگران ننویسید!

در جلسات علمی و فرهنگی و ادبی پژوهش ها و مقالات دیگران را با نام خودتان ارائه نکنید!

و با آن پُز پژوهشگر و محقق ندهید!

از ذکر نمونه ها خودداری می شود؛ لیکن انتظار می رود این امر بیشتر رعایت گردد.

مطالب در هر سطحی (ضعیف، متوسط و قوی) برای نویسنده ی آن ارزشمند اند و به عنوان یک اثر معنوی برای وی به حساب می آید.

_____________________

بیشتر مطالب این سایت دارای منبع (سایت، نویسنده، کتاب، نشریه و ….) می باشند؛ مگر در مواردی که نامی از نویسنده و یا کتاب و منبع اصلی آن نبوده است، با این حال باز هم آخرین منبعی که مطلب از آن برگرفته شده، ذکر شده است.

مدیر سایت کُرمانجستان

برات قوی اندام

 1. سروش
  ۷ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۹:۵۴ | #1

  @حسن رضاقلی زاده
  دوست گرامی، ای کاش موارد مورد ادعایتان را مستند و با ذکر آدرس ارائه میکردید. ب همین راحتی و سرراستی.

 2. ۲۷ تیر ۱۳۹۶ در ۱۶:۰۰ | #2

  @حسن رضاقلی زاده
  سپاس که هر از گاهی کینه ها و عقده هایتان را این گونه نثار می کنید. اما بدانید این سایت آنقدر مخاطب عزیز و فهیم دارد که این کینه توزی های شما در برابر آن چیزی نیست.

  من لزومی نمی بینیم با ادبیات شما جوابتان را بدهم.

  لطف کنید مطالبی را که از کسان دیگر بوده و با نام مدیر سایت منتشر شده را بیان کنید.

  و البته جرات و شجاعت داشته باشید پشت نام های تقلبی پنهان نشوید و هر چند این فضا مجازی ست؛ لیکن با اسم و رسم واقعی خود بنویسید. نه قلی و تقی و نقی!!

  تو این مطلب یک چیز مطرح است و آنهم انتشار مطالب این سایت (چه مطالب مدیر ساید و چه غیره) با نام های دیگر. همین.

  قطعا این “پررویی” نیست و این هم نیست که فرموده اید “فقط تو می توانی بنویسی”. دنبال این القاب و الطاف نبوده ایم جناب! پیشکش شما! اما اگر در مطالب و ترجمه ها مشکلی می بینی و احیانا کار بهتری سراغ دارید ذکر کنید، تا هم نقص کار را بدانم و هم چیز جدیدی بیاموزم.

  ۹۰ در صد مطالب این سایت نوشته ها و پژوهش های دوستان نویسنده و محقق است که با نام خودشان منتشر شده است و البته بدون هیچ چشم داشتی و برای استفاده ی همگان. تنها زحمت تایپ و درج مطالب و هزینه های سایت بر دوش من بوده است. چیزی که مسلما کسانی مثل شما با این همه کینه و عقده نمی تواند انجام دهد؛ چون این کار دل می خواهد، دیگر خواهی می خواهد تا بتوانی مطالب دیگران و حتی مخالفان و منتقدانت را منتشر کنی و احیانا برخی از آنها از این راه شناخته شوند. بله جناب! آنچنان خیری که شما نگرانید نکند به من برسد، نرسیده است! مطمئن باشید!

  اما این یک مشکل کلی است؛ اگر شما افتخار نویسنده و مترجم و محقق و … را دارید که نوش جانتان هم باد؛ بدانید این مشکل ممکن است دامن مطالب شما را هم بگیرد. همچنان که به وفور هم دیده می شود.

 3. حسن رضاقلی زاده
  ۲۶ تیر ۱۳۹۶ در ۰۵:۳۵ | #3

  سلام اقا
  ضمن قدردانی از زحمات شما می خواستم موردی را به خودم و شما یاداوری کنم
  شما که در این باره با قدرت می نویسی میخواستم به وجدانت رجوع کنی.
  از اولی که الله مزار را افتتاح کردی مگر کم مطالب را کپی پیس کرده بر روی سایتت زدی،کم مطالب رو بدون ذکر منبع به اسم خودتان زدی،کم اشعار و مطالب کوردی رو به اسم ترجمه به اسم خودت منتشر کردی،حالا که با پررویی این موضوع رانوشتی و مثلا میخواهی بگی تو فقط می توانی بنویسی،ببینم قدرت داری این نقد را زیر همین مثلا نوشته ات بنویسی،دوست عزیز جویای نام که بعد سالها هنوز هم احساس من ملخم به تو دست داده و هنوز هم باور نکردی از کسانی مثل شما نویسنده،محقق،مترجم درست نمی شود،حالا که لب به اعتراف گشوده ای بیا از خودمان شروع کنیم.اگه نقد اینجانب رو با کمی تلطیف ننویسی مجبورم لیستی را از شاهکارهایت بر روی فضای مجازی قرار دهم
  درود