موضوع بحث پیشنهاد بدهید!

موضوع بحث پیشنهاد بدهید!دوستانی که موضوعات و زمینه های پیشنهادی جذاب جهت بحث و تبادل نظر در نظر دارند می توانند در این جا مطرح کنند. در صورت تایید این پیشنهادات در یک مطلب مجزا و به عنوان پرسش یا نظرخواهی منتشر می شود تا مخاطبان محترم نظرات خود را روی آن بیان کنند.

موضوعات می تواند مختلف و در زمینه ی تاریخ، پرسش هایی معطوف به فرهنگ، روش زندگی، موقعیت کنونی کرمانج، نیاز ها، ضعف ها و قوت هایش، روابط اجتماعی، تعامل با اقوام دیگر، ناهنجاری ها، زبان و ادبیات و نقطه نظرات محل اختلاف و … مطرح شود.

طبیعتا هدف این امر تبادل دیدگاه و در نهایت واقع نگری در رابطه با موضوعات مختلف است.

انتخاب موضوعات و تائیید نظرات در چارچوب هنجارهای اجتماعی، اخلاقی و عرفی خواهد بود.

شما مخاطب گرامی هم با پیشنهاد، نقد و نظرات خود ما را همراهی کنید.

 1. وحید
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ در ۲۲:۴۳ | #1

  اگر امکانش هست مستند “من هم کورد هستم ” رو داخل سایت قرار دهید!!با تشکر

 2. کس نزانی
  ۱۳ تیر ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۷ | #2

  سلام و عرض خدا قوت!
  ۱- برای آموزش زبان نوشتاری کرمانجی ایده من این است:
  اگر میسر باشد مطالب سایت -البته هرچه کوتاهتر، یا مطالب مختصر ترش- در دو ستون کنار هم نوشته شوند. یکی به زبان پارسی و دیگری به زبان کرمانجی. تا با انطباق هردو زبان راحت تر کرمانجی آموخته شود.
  ۲- از ایجاد فضایی برای پیشنهاد گفتگو و هم اندیشی سپاس فراوان دارم.
  پیشنهاد من برای گفتگو این است:
  مسأله خود من بعنوان یک کرمانج این است که از مرجع، و مأخذؤ استاندارد، علمی و قبول عام یافته بی بهره ام. مثلا در عرصه جامعه شناسی مراجع متنوعی اعم از افراد یا کتابه وجود دارند. در روان شناسی هم. در علم سیاست عم. و … اکنون برای افزایش آگاهی از فرهنگ و سبک زندگی و طرز اندیشه و اندیشمندان و موضوعات اندیشه ای در میان کرمانج ها و جهان نگری آن ها و … باید به چه کس یا کسان یا کتاب هایی مراجعه کرد؟! و این مراجع احتمالی آیا به قدر قبول، علمی و استاندارد هستند؟ به گمان من اولین گام برای سخن گفتن از هستی اجتماعی کرمانج ها شناسایی و شناساندن مراجع و مآخذ کرمانجی است. تا محققان و پژوهشگران و نوخطان از خود کرمانج ها بدانند در بزنگاه های داوری های علمی به که و کجا پناه ببرند…. می دانم که در پاسخ می گویند منابع فراوان است!! خوب! همین فراوانی با موضوعات، با مؤلفین، با انتشارات و محل و سال انتشار در حد مقدورات یکجا لیست بشوند… بریا امثال من که قدرت تتبع نداریم…

برگه نظرات
1 2 26853